شست‌و‌شوی فرش نفیس در قالیشویی

شست‌و‌شوی فرش نفیس در یک قالیشویی

شست‌و‌شوی فرش نفیس در یک قالیشویی

دانستنی‌های شست‌و‌شوی فرش نفیس در یک قالیشویی

شست‌و‌شوی فرش نفیس در قالیشویی

شست‌و‌شوی فرش نفیس در قالیشویی

یک کارشناس نساجی با بیان اینکه شست‌وشوی فرش‌های قدیمی و فرش‌هایی که توسط انگشتان هنرمندانه اساتیدی بزرگ بافته شده و در دل تاروپود آن‌ها، خاطره‌های بسیار وجود دارد بسیار حائز اهمیت است گفت: کدام قالیشویی برای شستن فرش‌ها و قالی‌هایمان مناسب و قابل اعتماد است و فرش‌ها و قالی‌های گران قیمت‌مان را به کدام قالیشویی بسپاریم تا در عین تمیز شدن، خراب نشوند. اینها مهمترین سوالاتی است که زمانی که تصمیم به شستن قالی های خاطرانگیزمان میکنیم باید جوابی در خور برای آن پیدا کنیم.

 

شست‌و‌شوی فرش نفیس در قالیشویی شربت اوغلی

شربت اوغلی با بیان اینکه باید از شرکت های رسمی قالیشویی عضو اتحادیه صنف قالیشویان برای شستن قالی ها خصوصا قالی های نفیس انتخاب کنیم افزود:

به شما توصیه می‌کنیم وقتی به آگهی‌های چاپ شده قالیشویان در نیازمندی‌های روزنامه‌ها نگاه می‌کنید و یا با مشورت با دوستان و آشنایان خود، یکی از قالیشویی‌های شهر خود را انتخاب می‌کنید، بهتر است قبل از دادن آدرس به قالیشویی و تحویل فرش‌های خود به آن‌ها، کمی حوصله به خرج داده و اتحادیه قالیشویی شهر محل اقامت خود تلفن کرده و یا به وب‌سایت اینترنتی آن اتحادیه مراجعه کنید.

مدیر قالیشویی شربت اوقلی تصریح کرد: چنانچه نام قالیشویی انتخابی توسط شما، در بین لیست اسامی قالیشویان مورد تایید و مجاز آن اتحادیه وجود داشت، می توان گفت ۵۰ درصد کار انجام شده است و باقی موارد به دقت انتخاب شما بستگی دارد. اما چنانچه نام آن قالیشویی را در فهرست اسامی اتحادیه ندیدید! آن قالیشویی را برای شست و شوی فرش های خود انتخاب نکرده و دوباره به جست و جو بپردازید تا گزینه ی مناسبی را بیابید.

وی با طرح این سوال که دلیل حساسیت بالای ما در انتخاب قالیشویی چیست؟ گفت: پاسخ این است که اگر فرش های ما نفیس و گران قیمت باشند! بایستی بدانیم که فرش های خود را به چه کسی می سپاریم و از عاقبت کار خود، نگران و دلواپس نباشیم.

شربت اوقلی با تاکید بر اینکه صورتحساب فرش های خود را به دقت مطالعه کنید افزود:

براساس یک سنت و رسم قدیمی در میان ما ایرانی ها، فرش دستباف جزو سرمایه های اصلی زندگی محسوب می شود؛ پس توصیه می شود قبل از تحویل دادن سرمایه های خود به دست قالیشویی مجاز انتخاب شده توسط شما، قرارداد یا فاکتور ارایه شده را به دقت مطالعه کرده و از سوال کردن درباره آن، اصلا خجالت نکشید؛ چنانچه قرارداد ارایه شده برای شما قانع کننده نبود می توانید با دفتر شرکت قالیشویی تماس بگیرید و حتی در نهایت می توانید از نظرات کارشناسان اتحادیه قالیشویان استفاده کنید.

تماس با قالیشویی شربت اوغلی

درباره قالیشویی شربت اوغلی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *